Używamy plików cookies do zbierania informacji dotyczących korzystania z serwisu Muzeum Warszawy i jego oddziałów. W każdej chwili możesz zablokować obsługę plików cookies w swojej przeglądarce. Pamiętaj, że zmiany ustawień w przeglądarce mogą ograniczyć dostęp do niektórych funkcji stron internetowych naszego serwisu.

pl/en
Wydarzenia

czw., 09.07.2020
18:30–20:00

Spacer
Muzeum Warszawy
5 PLN

BudujeMY! | Polichromie na Starym Mieście.

Miejsce zbiórki: pod pomnikiem Syrenki na Rynku

limit miejsc: 6

Podczas odbudowy Starego Miasta projektanci zadbali o każdy szczegół, aby zachować zabytkowy charakter dzielnicy. Szczególnie dużo pracy poświęcili barwnym dekoracjom fasad kamienic. Artyści sięgnęli po dawne, tradycyjne techniki zdobienia budynków.

Podczas spaceru obejrzymy wspólnie przykłady barwnych fasad. Dowiemy się kto projektował, tworzył powojenne polichromie i co było ich tematem? Jakiej kolorystyki użyli artyści? Jakie charakterystyczne motywy znajdziemy na staromiejskich kamienicach?

 

Prowadząca: Joanna Kania – historyczka sztuki, pracowniczka Muzeum Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Kuratorka wystaw malarstwa „Wanda Paklikowska-Winnicka” w 2007 roku i „Rajmund Ziemski” w 2010 roku w Zachęcie.

 

Cykl: BudujeMY! Rocznica odbudowy Warszawy

 

Program finansuje Urząd m.st. Warszawy.


Rejestracja na wydarzenie

Rezerwacje on-line na to wydarzenie nie są dostępne.