Używamy plików cookies do zbierania informacji dotyczących korzystania z serwisu Muzeum Warszawy i jego oddziałów. W każdej chwili możesz zablokować obsługę plików cookies w swojej przeglądarce. Pamiętaj, że zmiany ustawień w przeglądarce mogą ograniczyć dostęp do niektórych funkcji stron internetowych naszego serwisu.

Wydarzenia

czw., 20.08.2020
18:30–20:00

Spacer
Muzeum Warszawy
5 zł

BudujeMY! | Podwójnie nowe. Nowe Miasto w Warszawie

Miejsce zbiórki: pod pomnikiem Syrenki na Rynku

limit miejsc: 6

Kup bilet

 

Nowe Miasto zostało założone na początku XV wieku obok dawnej Warszawy. Jego plan urbanistyczny świadczył o ambicji założycieli. Rynek Nowego Miasta zajmował oryginalnie obszar blisko dwukrotnie większy niż główny plac Starego Miasta. 

Druga wojna światowa obeszła się równie brutalnie z tymi dwoma zabytkowymi dzielnicami. Obie zostały także odbudowane po wojnie według założeń łączących odtworzenie dawnego charakteru zabudowy z modernistycznymi standardami urbanistyki. Nowe Miasto jest więc fascynującą krzyżówką odległej i bliższej nam historii, którą warto poznać na spacerze.

Prowadzący: Krzysztof Mordyński – absolwent Instytutu Historycznego Uniwersytetu Warszawskiego, doktorant Instytutu Sztuki PAN, kustosz w Muzeum UW, autor wystaw muzealnych, zajmuje się historią urbanistyki i architektury, ze szczególnym uwzględnieniem okresu realizmu socjalistycznego w Warszawie.

 

Cykl: BudujeMY! Rocznica odbudowy Warszawy

 

Program finansuje Urząd m.st. Warszawy.


Rejestracja na wydarzenie

Rezerwacje on-line na to wydarzenie nie są dostępne.