Używamy plików cookies do zbierania informacji dotyczących korzystania z serwisu Muzeum Warszawy i jego oddziałów. W każdej chwili możesz zablokować obsługę plików cookies w swojej przeglądarce. Pamiętaj, że zmiany ustawień w przeglądarce mogą ograniczyć dostęp do niektórych funkcji stron internetowych naszego serwisu.

pl/en
Wydarzenia

niedz., 16.08.2020
11:00–12:00

Oprowadzanie
Muzeum Warszawy
W cenie biletu na wystawę

BudujeMY! | Oprowadzanie Grzegorza Piątka po ścieżce odbudowy

Miejsce zbiórki: Muzeum Warszawy, Rynek Starego Miasta 42

limit miejsc: 5

Kup bilet

 

Historię odbudowy opowiadać można bez końca, za każdym razem z innej perspektywy i zastanawiając się nad innymi aspektami. Grzegorz Piątek w oparciu o przedmioty na wystawie w Muzeum Warszawy opowie nam też swoją!

Prowadzący: Grzegorz Piątek – krytyk architektury, badacz dziejów Warszawy, kurator, publicysta, z wykształcenia architekt.. Pisze, wykłada, opowiada, oprowadza. Za poprzednią książkę „Sanator. Kariera Stefana Starzyńskiego” (W.A.B. 2016) otrzymał Nagrodę Literacką m.st. Warszawy, a także nominację do Nagrody im. Jana Długosza oraz w konkursie Książka Historyczna Roku. Współautor innych publikacji poświęconych Warszawie, m.in. Warschau. Der thematische Führer durch Polens Hauptstadt (2009), SAS. Ilustrowany atlas architektury Saskiej Kępy (2012), AR/PS. Architektura Arseniusza Romanowicza i Piotra Szymaniaka (2012) oraz cyklu Archimapa. 

 

Cykl: BudujeMY! Rocznica odbudowy Warszawy

 

Program finansuje Urząd m.st. Warszawy.


Rejestracja na wydarzenie

Rezerwacje on-line na to wydarzenie nie są dostępne.