Używamy plików cookies do zbierania informacji dotyczących korzystania z serwisu Muzeum Warszawy i jego oddziałów. W każdej chwili możesz zablokować obsługę plików cookies w swojej przeglądarce. Pamiętaj, że zmiany ustawień w przeglądarce mogą ograniczyć dostęp do niektórych funkcji stron internetowych naszego serwisu.

pl/en
Wydarzenia

czw., 10.09.2020
18:30–20:00

Spacer
Muzeum Warszawy
5 zł

BudujeMY! | Odbudowa warszawskiej zieleni miejskiej po II wojnie światowej – nasadzenia wzdłuż Trasy WZ

Miejsce zbiórki: pod pomnikiem Syrenki na Rynku

limit miejsc: 6

Kup bilet

 

Spacer wzdłuż Trasy W-Z i Mariensztatu będzie wprowadzeniem do tematu odbudowy zielonej tkanki Warszawy tuż po wojnie. Podczas spaceru poznamy jej zielonych bohaterów takich jak legendarne lipy warszawskie. Dowiemy się więcej o metodzie przesadzania 30 letnich drzew i sposobie prowadzenia nasadzeń na skarpie. Prześledzimy rozwój posadzonych gatunków na przestrzeni lat posiłkując się ich fotografiami archiwalnymi i zobaczymy jak szacunkowo ocenić ich wiek.

Prowadząca: Natalia Budnik – architektka dla krajobrazu; w latach 2014-2019 związana z kopenhaskim biurem projektowym – SLA ( strategy / urbanity / landscape). Od roku prowadzi własną praktykę projektową w Warszawie.
Myśli o krajobrazie w wielu odmiennych perspektywach czasowych. Interesuje ją rozwój projektów architektury krajobrazu w czasie, w tym to, jak kształtowano tereny zieleni w powojennej Warszawie.

 

Cykl: BudujeMY! Rocznica odbudowy Warszawy

 

Program finansuje Urząd m.st. Warszawy.


Rejestracja na wydarzenie

Rezerwacje on-line na to wydarzenie nie są dostępne.