Używamy plików cookies do zbierania informacji dotyczących korzystania z serwisu Muzeum Warszawy i jego oddziałów. W każdej chwili możesz zablokować obsługę plików cookies w swojej przeglądarce. Pamiętaj, że zmiany ustawień w przeglądarce mogą ograniczyć dostęp do niektórych funkcji stron internetowych naszego serwisu.

pl/en
Wydarzenia

śr., 26.08.2020
18:30–20:00

Wykład
Muzeum Warszawy
5 zł

BudujeMY! | Ochrona, odbudowa, rekonstrukcja. UNESCO a globalne wyzwania ochrony zabytków

2 września mija 40 lat od wpisu Starego Miasta na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Dlaczego tak się stało? Czemu służy ta lista? Jaka jest rola tej globalnej organizacji w ochronie zabytków? 

Jak połączyć idee ochrony dziedzictwa z celami zrównoważonego rozwoju i promocji różnorodności kulturowej w świecie, w którym zabytki bywają wciąż ofiarami wojen? Na te i inne pytanie związane ze znaczeniem UNESCO w międzynarodowej ochronie zabytków odpowiemy na wykładzie.

Prowadzący: dr Andrzej Jakubowski – prawnik i historyk sztuki, pracownik Uniwersytetu Opolskiego i Polskiej Akademii Nauk. Obecnie pełni funkcję przewodniczącego Komitetu ds. uczestnictwa w globalnym zarządzaniu dziedzictwem kulturowym Stowarzyszenia Prawa Międzynarodowego. Autor wielu publikacji dotyczących ochrony zabytków w prawie międzynarodowym.

 

Informacje o wydarzeniu w Kinie Syrena

miejsce: kino Syrena, Muzeum Warszawy, wejścia od strony ul. Nowomiejskiej 8

limit miejsc: 15 (limit może ulec zmianie)

Kup bilet

 

Informacje o wydarzeniu online

Wejściówki online do kupienia przez stronę ewejsciowki.pl. Po opłaceniu wejściówki dostaniesz maila z linkiem do wykładu online.

Wykład online realizujemy przez platformę ZOOM. Na telefonie komórkowym lub tablecie aplikację ZOOM należy wcześniej bezpłatnie pobrać i zainstalować.

Limit miejsc: 50

Kup bilet

 

Cykl: BudujeMY! Rocznica odbudowy Warszawy

 

Program finansuje Urząd m.st. Warszawy.


Rejestracja na wydarzenie

Rezerwacje on-line na to wydarzenie nie są dostępne.