Używamy plików cookies do zbierania informacji dotyczących korzystania z serwisu Muzeum Warszawy i jego oddziałów. W każdej chwili możesz zablokować obsługę plików cookies w swojej przeglądarce. Pamiętaj, że zmiany ustawień w przeglądarce mogą ograniczyć dostęp do niektórych funkcji stron internetowych naszego serwisu.

pl/en
Wydarzenia

śr., 29.07.2020
18:30–20:00

Wykład
Muzeum Warszawy
5 PLN

BudujeMY! | Nowiutkie dwa pokoje z kuchnią bez okna – o wnętrzach warszawskich mieszkań w latach 50. XX wieku.

Przywołany w tytule cytat z książki Leopolda Tyrmanda wprowadza nas w mieszkaniową rzeczywistość stolicy lat 40. i 50. Jak wyglądały domy tuż po wojnie? Co się zmieniło w trakcie lat 50.? Jak wyglądały wnętrza i próby urządzenia się na niewielkim metrażu? Jakie instytucje i wydarzenia artystyczne miały wpływ na kształtowanie powojennych trendów w aranżacji wnętrz? Podczas wykładu dr Anny Wiszniewskiej porozmawiamy o sytuacji mieszkaniowej Warszawy w okresie odbudowy. 

 

Prowadząca: dr Anna Wiszniewska – historyk sztuki i designu, kurator, wykładowca, adiunkt w Instytucie Sztuki Polskiej Akademii Nauk w Warszawie. Specjalizuje się we wzornictwie przemysłowym i rzemiośle artystycznym. Jej zainteresowania badawcze koncentrują się wokół artystów i projektantów związanych z Cepelią. 

 

Informacje o wydarzeniu w kinie Syrena

miejsce: kino Syrena, Muzeum Warszawy, wejścia od strony ul. Nowomiejskiej 8

limit miejsc: 15 (limit może ulec zmianie)

Kup bilet

 

Informacje o wydarzeniu online

Wejściówki online do kupienia przez stronę ewejsciowki.pl. Po opłaceniu wejściówki dostaniesz maila z linkiem do wykładu online.

Wykład online realizujemy przez platformę ZOOM. Na telefonie komórkowym lub tablecie aplikację ZOOM należy wcześniej bezpłatnie pobrać i zainstalować.

Limit miejsc: 50

Kup bilet

 

Cykl: BudujeMY! Rocznica odbudowy Warszawy

 

Program finansuje Urząd m.st. Warszawy.


Rejestracja na wydarzenie

Rezerwacje on-line na to wydarzenie nie są dostępne.