Używamy plików cookies do zbierania informacji dotyczących korzystania z serwisu Muzeum Warszawy i jego oddziałów. W każdej chwili możesz zablokować obsługę plików cookies w swojej przeglądarce. Pamiętaj, że zmiany ustawień w przeglądarce mogą ograniczyć dostęp do niektórych funkcji stron internetowych naszego serwisu.

pl/en
Wydarzenia

śr., 04.11.2020
18:30–20:00

Wykład
Centrum Interpretacji Zabytku
5 PLN

BudujeMY! | Nie tylko ludzie wracali – roślinność w powojennym mieście | ONLINE

UWAGA

W Muzeum Warszawy  i oddziałach zostały wprowadzone zmiany w regulaminie wydarzeń w trakcie epidemii COVID-19. Ze względu na nowe obostrzenia wszystkie wykłady odbędą się wyłącznie ONLINE.


Odbudowa miasta po II wojnie światowej była nie tylko przywracaniem miastu zniszczonej architektury, ale też regeneracją jej żywych składników, w tym roślin. Obserwacje botanika, prof. Kobendzy, jak i ilustracje warszawskich kronikarzy pokazują inne, pozaludzkie zniszczenia, które swoją postacią opowiadają uniwersalne historie, wspólne dla wszystkich żyjących.

 

Prowadząca: dr hab. Urszula Zajączkowska – poetka, botaniczka, artystka video. Adiunkt w Samodzielnym Zakładzie Botaniki Leśnej SGGW, gdzie bada wzrost i ruchy roślin, gojenie się ran drzew, ich aerodynamikę i biomechanikę. Autorka poetyckich tomów „Atomy”, nominowanych do Wrocławskiej Nagrody Silesius, oraz „minimum” wyróżnionym Nagrodą Kościelskich (2017). W 2019 roku opublikowała eseistyczną książkę „Patyki, badyle” nagrodzoną Złotą Różą (2019) przez Instytut Książki, magazyn Nowe Książki i Festiwal Nauki, która została nominowana do Paszportu Polityki. Jej film „Metamorphosis of Plants” zdobył pierwszą nagrodę i nagrodę publiczności na festiwalu Scinema (Australia) i Light Festival (USA). Publikuje w dwutygodnik.com, Kwartalniku Przekrój, Piśmie, Znaku, Tygodniku Powszechnym.

Informacje o wydarzeniu online

Wejściówki online do kupienia przez stronę ewejsciowki.pl. Po opłaceniu wejściówki dostaniesz maila z linkiem do wykładu online.

Wykład online realizujemy przez platformę ZOOM. Na telefonie komórkowym lub tablecie aplikację ZOOM należy wcześniej bezpłatnie pobrać i zainstalować.

Limit miejsc: 50

Kup bilet

 

Cykl: BudujeMY! Rocznica odbudowy Warszawy

 

Program finansuje Urząd m.st. Warszawy.


Rejestracja na wydarzenie

Rezerwacje on-line na to wydarzenie nie są dostępne.