Używamy plików cookies do zbierania informacji dotyczących korzystania z serwisu Muzeum Warszawy i jego oddziałów. W każdej chwili możesz zablokować obsługę plików cookies w swojej przeglądarce. Pamiętaj, że zmiany ustawień w przeglądarce mogą ograniczyć dostęp do niektórych funkcji stron internetowych naszego serwisu.

Wydarzenia

śr., 15.07.2020
18:30–20:00

Wykład
Muzeum Warszawy
5 PLN

BudujeMY! | Kto odbudował Zamek Królewski?

Niemcy już w pierwszych miesiącach wojny podjęli decyzje o grabieży, dewastacji i wysadzeniu w powietrze Zamku Królewskiego. W jaki sposób polscy muzealnicy i konserwatorzy z pomocą cywilów przeprowadzili akcje ratowania najcenniejszych zbiorów oraz elementów wyposażenia wnętrz?

Decyzja o odbudowie zniszczonego Zamku zapadła dopiero w roku 1971 – jakie były powody i jak przebiegały prace i kiedy odtworzone wnętrza udostępniono zwiedzającym? Na te i inne pytania odpowie w czasie wykładu Bożena Radzio. Kuratorka pracująca w Zamku Królewskim przedstawi także ludzi, którzy pracowali przy przywracaniu Zamku – od robotników po osoby decyzyjne.

 

Prowadząca: Bożena Radzio – historyczka sztuki, kuratorka wystawy stałej prezentowanej w Zamku „Zniszczenia i odbudowa Zamku Królewskiego w Warszawie”, autorka książki towarzyszącej wystawie o takim samym tytule. Od wielu lat zajmuje się tematyką związana z odbudową Zamku Królewskiego, zbieraniem materiałów oraz relacji osób biorących udział w tym ogromnym przedsięwzięciu.

 

Informacje o wydarzeniu w kinie Syrena

miejsce: kino Syrena, Muzeum Warszawy, wejścia od strony ul. Nowomiejskiej 8

limit miejsc: 15 (limit może ulec zmianie)

Kup bilet

 

Informacje o wydarzeniu online

Wejściówki online do kupienia przez stronę ewejsciowki.pl. Po opłaceniu wejściówki dostaniesz maila z linkiem do wykładu online.

Wykład online realizujemy przez platformę ZOOM. Na telefonie komórkowym lub tablecie aplikację ZOOM należy wcześniej bezpłatnie pobrać i zainstalować.

limit miejsc: 50

Kup bilet 

 

 

Cykl: BudujeMY! Rocznica odbudowy Warszawy

 

Program finansuje Urząd m.st. Warszawy.


Rejestracja na wydarzenie

Rezerwacje on-line na to wydarzenie nie są dostępne.