Używamy plików cookies do zbierania informacji dotyczących korzystania z serwisu Muzeum Warszawy i jego oddziałów. W każdej chwili możesz zablokować obsługę plików cookies w swojej przeglądarce. Pamiętaj, że zmiany ustawień w przeglądarce mogą ograniczyć dostęp do niektórych funkcji stron internetowych naszego serwisu.

pl/en
Wydarzenia

wt., 07.07.2020
18:30–20:00

Warsztaty
Muzeum Warszawy
10 PLN

BudujeMY! | Kolaże odbudowy. Tworzenie artystycznych kolaży ze zdjęć.

Lapidarium, Rynek Starego Miasta 42

limit miejsc: 15

 

W czasie odbudowy Warszawy powstało mnóstwo zdjęć, a wiele z nich znajduje się w zbiorach Muzeum Warszawy. Odbudowa stolicy stanie się motywem przewodnim warsztatów i inspiracją do stworzenia kolaży z wykorzystaniem kopii archiwalnych zdjęć. 

Kolaże są formą recyklingu sztuki, w której przez ponowne użycie istniejących materiałów artysta skleja rzeczywistość na nowo, nadaje jej nową formę i treść. Uczestnicy warsztatów mogą przynieść gazety lub książki z ilustracjami (już nieużywane, nieaktualne, będą przeznaczone do wycinania) i kopie własnych zdjęć. 

 

Prowadząca: Marta Caban – historyczka sztuki, projektantka graficzna Muzeum Warszawy. Zajmuje się kolażem tradycyjnym, projektowaniem graficznym, ilustracją i animacją. Uczestniczka Międzynarodowej Wystawy Kolażu w Polsce mającej miejsce w Galerii Retroavangarda w Warszawie. 

 

Cykl: BudujeMY! Rocznica odbudowy Warszawy

 

Program finansuje Urząd m.st. Warszawy.


Rejestracja na wydarzenie

Rezerwacje on-line na to wydarzenie nie są dostępne.