Używamy plików cookies do zbierania informacji dotyczących korzystania z serwisu Muzeum Warszawy i jego oddziałów. W każdej chwili możesz zablokować obsługę plików cookies w swojej przeglądarce. Pamiętaj, że zmiany ustawień w przeglądarce mogą ograniczyć dostęp do niektórych funkcji stron internetowych naszego serwisu.

Wydarzenia

czw., 13.08.2020
21:00–22:30

Pokaz filmowy
Muzeum Warszawy
wstęp bezpłatny

BudujeMY! | Kino letnie: Szczęściarz Antoni

Lapidarium Muzeum Warszawy, wejście od ul. Nowomiejskiej 8

limit miejsc: 30

Wejściówki do pobrania w dniu wydarzenia od godziny 12:00

 

Tytułowy Antoni, zawiera związek małżeński z Julią. Małżonkowie, obwołani tzw. parą jubileuszową, otrzymują w prezencie ślubnym klucz do domku jednorodzinnego na nowym osiedlu. Pod wskazanym adresem okazuje się jednak, że domek istnieje tylko na planach architektonicznych, a na działce stoi barak budowlany i leżą drzwi, do których pasuje otrzymany klucz. 

Małżonkowie „wprowadzają” się do pakamery i Antoni postanawia własnoręcznie zniwelować znajdujący się na parceli pagórek. Po jego rozkopaniu „szczęśliwy lokator” znajduje pod zwałami ziemi czołg, którego za wszelką cenę stara się pozbyć. Film w groteskowy sposób pokazuje trudności mieszkaniowe i funkcjonowanie szeroko reklamowanego systemu budownictwa spółdzielczego PRL. 

 

Cykl: BudujeMY! Rocznica odbudowy Warszawy

 

Program finansuje Urząd m.st. Warszawy.


Rejestracja na wydarzenie

Rezerwacje on-line na to wydarzenie nie są dostępne.