czw., 06.08.2020

Lapidarium Muzeum Warszawy, wejście od ul. Nowomiejskiej 8

limit miejsc: 30

Wejściówki do pobrania w dniu wydarzenia od godziny 12:00

Pierwszy kolorowy pełnometrażowy film polski to komedia obyczajowa o życiu i pracy odbudowujących stolicę murarzy. Hanka Ruczajówna przyjeżdża z wycieczką do Warszawy. Zakochuje się w stolicy i murarzu Janku, z którym spędza wieczór podczas zabawy na Mariensztacie.

Wraca do rodzinnej wsi, lecz bardzo tęskni i powtórnie przyjeżdża do Warszawy. Podejmuje naukę i pracę. Spotyka przypadkowo Janka, przodownika pracy, który przyjmuje ją do swojej „trójki murarskiej”. Niechęć do kobiet majstra Ciepielewskiego powoduje, że dochodzi do konfliktu między młodymi. Hanka przenosi się na inną budowę i z koleżankami murarkami rzuca wyzwanie brygadom męskim.

Cykl: BudujeMY! Rocznica odbudowy Warszawy

Program finansuje Urząd m.st. Warszawy.