czw., 20.08.2020

Lapidarium Muzeum Warszawy, wejście od ul. Nowomiejskiej 8

limit miejsc: 30

Bilety do pobrania w dniu wydarzenia od godziny 12:00

Komedia obyczajowa, ukazująca – w specyficznym ujęciu – mieszkańców Warszawy walczących w latach okupacji z wrogiem.

Bar Café pod Minogą”, którego właścicielami są państwo Aniołkowie, sąsiaduje z zakładem pogrzebowym „Wieczny Odpoczynek”. Głównymi bohaterami są także warszawscy szoferacy: Maniuś Kitajec i bracia Piskorscy oraz Jumbo, kierowca zagranicznego dyplomaty, który tuż przed wybuchem wojny opuścił nagle Warszawę, pozostawiając pod jego opieką luksusowy samochód i kasetę z gotówką pod podłogą willi ambasady. Bracia Piskorscy, którym Niemcy odbierają samochód, muszą zająć się handlem. Przypominają sobie o ukrytej kasetce z pieniędzmi.

Cykl: BudujeMY! Rocznica odbudowy Warszawy

Program finansuje Urząd m.st. Warszawy.