Używamy plików cookies do zbierania informacji dotyczących korzystania z serwisu Muzeum Warszawy i jego oddziałów. W każdej chwili możesz zablokować obsługę plików cookies w swojej przeglądarce. Pamiętaj, że zmiany ustawień w przeglądarce mogą ograniczyć dostęp do niektórych funkcji stron internetowych naszego serwisu.

pl/en
Wydarzenia

śr., 28.10.2020
18:30–20:00

Wykład
Muzeum Warszawy
5 PLN

BudujeMY! | Hiroszima – miasto wokół Parku Pokoju. | ONLINE

UWAGA

W Muzeum Warszawy  i oddziałach zostały wprowadzone zmiany w regulaminie wydarzeń w trakcie epidemii COVID-19. Ze względu na nowe obostrzenia wszystkie wykłady odbędą się wyłącznie ONLINE.


Hiroszima została zniszczona 6 sierpnia 1945 r. przez bombę atomową zrzuconą z amerykańskiego bombowca Enola Gay. Kolejny atak atomowy przeprowadzony trzy dni później na Nagasaki doprowadził do szybkiej kapitulacji Japonii.

Świadomość, że ludzkość osiągnęła techniczną możliwość niszczenia życia na niespotykaną wcześniej skalę spowodowała, że odbudowa Hiroszimy stała się również symbolicznym sprzeciwem wobec broni atomowej. W centrum miasta, gdzie spadła bomba, urządzono Park Pokoju. Decyzja ta stanowiła wyzwanie dla urbanistów, którzy wokół tego specyficznego pomnika musieli zaprojektować nowoczesną, sprawnie działającą metropolię.

 

Prowadzący: Krzysztof Mordyński- absolwent Instytutu Historycznego Uniwersytetu Warszawskiego, doktorant Instytutu Sztuki PAN, kustosz w Muzeum UW, autor wystaw muzealnych, zajmuje się historią urbanistyki i architektury, ze szczególnym uwzględnieniem okresu realizmu socjalistycznego w Warszawie.

Informacje o wydarzeniu online

Wejściówki online do kupienia przez stronę ewejsciowki.pl. Po opłaceniu wejściówki dostaniesz maila z linkiem do wykładu online.

Wykład online realizujemy przez platformę ZOOM. Na telefonie komórkowym lub tablecie aplikację ZOOM należy wcześniej bezpłatnie pobrać i zainstalować.

Limit miejsc: 50

Kup bilet

 

Cykl: BudujeMY! Rocznica odbudowy Warszawy

 

Program finansuje Urząd m.st. Warszawy.


Rejestracja na wydarzenie

Rezerwacje on-line na to wydarzenie nie są dostępne.