Używamy plików cookies do zbierania informacji dotyczących korzystania z serwisu Muzeum Warszawy i jego oddziałów. W każdej chwili możesz zablokować obsługę plików cookies w swojej przeglądarce. Pamiętaj, że zmiany ustawień w przeglądarce mogą ograniczyć dostęp do niektórych funkcji stron internetowych naszego serwisu.

pl/en
Wydarzenia

śr., 30.09.2020
18:30–20:00

Wykład
Muzeum Warszawy
5 PLN

BudujeMY! | Berlin. Jedno miasto, dwie odbudowy.

Megalomański projekt Alberta Speera przebudowania Berlina na Germanię, nową stolicę III Rzeszy, nigdy nie został wykonany. Jak na ironię, projekt ten był wyrazem imperialnych ambicji, które doprowadziły do prawie całkowitego zniszczenia Berlina w 1945 roku. 

Miasto zostało odbudowane, ale nie jako jedna całość, ale dwa organizmy, socrealistyczny Berlin Wschodni znajdujący się w radzieckim sektorze okupacyjnym oraz modernistyczny Berlin Zachodni, część miasta, nad którą po wojnie pieczę sprawowali Amerykanie, Anglicy i Francuzi.

Prowadzący: Krzysztof Mordyński – absolwent Instytutu Historycznego Uniwersytetu Warszawskiego, doktorant Instytutu Sztuki PAN, kustosz w Muzeum UW, autor wystaw muzealnych, zajmuje się historią urbanistyki i architektury, ze szczególnym uwzględnieniem okresu realizmu socjalistycznego w Warszawie.

 

Informacje o wydarzeniu w Kinie Syrena

miejsce: kino Syrena, Muzeum Warszawy, wejścia od strony ul. Nowomiejskiej 8

limit miejsc: 15 (limit może ulec zmianie)

Kup bilet

 

Informacje o wydarzeniu online

Wejściówki online do kupienia przez stronę ewejsciowki.pl. Po opłaceniu wejściówki dostaniesz maila z linkiem do wykładu online.

Wykład online realizujemy przez platformę ZOOM. Na telefonie komórkowym lub tablecie aplikację ZOOM należy wcześniej bezpłatnie pobrać i zainstalować.

Limit miejsc: 50

Kup bilet

 

Cykl: BudujeMY! Rocznica odbudowy Warszawy

 

Program finansuje Urząd m.st. Warszawy.


Rejestracja na wydarzenie

Rezerwacje on-line na to wydarzenie nie są dostępne.