śr., 12.08.2020

Muzeum Warszawy
5 PLN

BudujeMY! | Archeolodzy dawnej Warszawy w czasie powojennej odbudowy.

Komisja Badań Dawnej Warszawy została powołana na czas odbudowy Starego i Nowego Miasta. Działała w latach 1951-1968 przez cały czas zmagając się z problemami finansowymi i lokalowymi. Skupiała jednak pasjonatów – architektów, historyków i archeologów. To oni wbrew wszelkim trudnościom wyznaczali zupełnie nowe standardy i pola badań prowadzonych w oparciu o współpracę przedstawicieli różnych specjalności.

W archiwum Pracowni Badań Archeologicznych zachowało się nieco dokumentów pokazujących związane z KBDW osoby nie tylko w sytuacjach zawodowych, ale i prywatnie. Warto poznać nieco bliżej to niezwykłe grono zwykłych ludzi, działających w trudnych czasach. A współpracowało z Komisją wiele osób, znanych dziś w świecie nauki.

Prowadzenie: Zbigniew Polak – Kierownik Pracowni badań Archeologicznych Muzeum Warszawy. Specjalizuje się w archeologii miast, ze szczególnym uwzględnieniem badań archeologiczno-architektonicznych.

Informacje o wydarzeniu w Kinie Syrena

miejsce: kino Syrena, Muzeum Warszawy, wejścia od strony ul. Nowomiejskiej 8

limit miejsc: 16 (limit może ulec zmianie)

Informacje o wydarzeniu online

Wejściówki online do kupienia przez stronę ewejsciowki.pl. Po opłaceniu wejściówki dostaniesz maila z linkiem do wykładu online.

Wykład online realizujemy przez platformę ZOOM. Na telefonie komórkowym lub tablecie aplikację ZOOM należy wcześniej bezpłatnie pobrać i zainstalować.

Cykl: BudujeMY! Rocznica odbudowy Warszawy

Program finansuje Urząd m.st. Warszawy.