Używamy plików cookies do zbierania informacji dotyczących korzystania z serwisu Muzeum Warszawy i jego oddziałów. W każdej chwili możesz zablokować obsługę plików cookies w swojej przeglądarce. Pamiętaj, że zmiany ustawień w przeglądarce mogą ograniczyć dostęp do niektórych funkcji stron internetowych naszego serwisu.

pl/en
Wydarzenia

pon., 12.10.2020
18:30–19:45

Wykład
Muzeum Warszawy
5 zł

Jedyny plac wenecki – Piazza San Marco

grafika z napisem europejskie wakacje. Place unesco

UWAGA!

Poniedziałkowe spotkanie z dr. Olafem Kwapisem odbędzie się online o godzinie 18:30 na platformie ZOOM. Osoby, które zakupiły bilety na wykład przez Internet dostaną mailem link, dzięki któremu będą mogły obejrzeć wykład w domu.
Osoby, które zakupiły bilety w kasach Muzeum będą mogły obejrzeć go w Kinie Syrena. Limit miejsc na sali jest ograniczony.
Prosimy o kontakt osoby, które zakupiły bilet w kasach Muzeum i chcą obejrzeć go online w swoim domu.
Jeśli nie odpowiada Państwu powyższa forma, poprosimy o wiadomość zwrotną z prośbą o zrealizowanie zwrotu za bilet. Przepraszamy za niedogodności.
 
Więcej informacji udzieli Pani Marta Galewska marta.galewska@muzeumwarszawy.pl tel. +48 22 277 44 97

Wydawałoby się, że Wenecja placami stoi. Tymczasem tylko jeden – nazwany przez Napoleona najpiękniejszą kawiarnią w Europie nosi nazwę placu. Poza Piazza San Marco wszystkie pozostałe nazywają się „campo”, czyli ‘pole’. W takim razie najsłynniejsze na świecie miasto na wodzie ma wyłącznie jeden plac, choć – jak wiemy – niejedną kawiarnię.

 

Cykl wykładów: Europejskie wakacje. Place UNESCO

Posłuchaj opowieści o różnych strategiach organizacji miast wokół ich głównych placów. Miejsca wpisane na listę dziedzictwa kulturowego UNESCO są dla nas trwałym świadectwem historii i tworzących ją ludzi. 

Kształtowane przez wieki, przenoszą idee forum czy wcześniejszej agory. Obrazują pamięć obyczaju, świąt, tradycji zgromadzeń, organizacji życia publicznego. A dziś wtapiają się w nowe formy – ikony popkultury. Warto ten palimpsestowy tygiel rozpoznać i opowiedzieć jego dzieje.

Prowadzący: dr Olaf Kwapis

Jest historykiem sztuki, absolwentem Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, stypendystą La Fondazione Sbranti (Università di Pisa), adiunktem w Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie, badaczem średniowiecznej i nowożytnej sztuki włoskiej (specjalizacja: historia sztuki średniowiecznego i nowożytnego Rzymu) oraz organizatorem europejskich podróży edukacyjnych. Kierownik studiów podyplomowych „Historia sztuki. Interpretacje” oraz „Dziedzictwo  Śródziemnomorskie: Kultura, filozofia, sztuka” w Collegium Civitas w Warszawie.

 

Informacje o wydarzeniu online

Wejściówki online do kupienia przez stronę ewejsciowki.pl. Po opłaceniu wejściówki dostaniesz maila z linkiem do wykładu online.

Wykład online realizujemy przez platformę ZOOM. Na telefonie komórkowym lub tablecie aplikację ZOOM należy wcześniej bezpłatnie pobrać i zainstalować.

Limit miejsc: 50

Kup bilet

 

Sprawdź pozostałe wykłady poniedziałkowe w Centrum Interpretacji Zabytku.


Rejestracja na wydarzenie

Rezerwacje on-line na to wydarzenie nie są dostępne.