Używamy plików cookies do zbierania informacji dotyczących korzystania z serwisu Muzeum Warszawy i jego oddziałów. W każdej chwili możesz zablokować obsługę plików cookies w swojej przeglądarce. Pamiętaj, że zmiany ustawień w przeglądarce mogą ograniczyć dostęp do niektórych funkcji stron internetowych naszego serwisu.

pl/en
Wydarzenia

śr., 14.04.2021
18:30–20:00

Wykład
Centrum Interpretacji Zabytku
5 PLN

Willa wenecka. Nie tylko rezydencje w Vicenzy cz.1 | ONLINE

Grafika. Na różowym tle napis Spacery UNESCO. Spacery online Środa 18:30

Cykl: Spacery UNESCO. Willa wenecka

Zamieszkiwanie to znana i – rzec by można – przyrodzona człowiekowi praktyka. Na przestrzeni dziejów realizowana ona była w bardzo różnorodnych formach. Pierwsza cześć wykładu ma na celu wyjaśnienie podobieństw i różnic pomiędzy koncepcjami architektonicznymi patrycjuszowskiego pałacu florenckiego, rzymskiego i weneckiego. W tych bowiem trzech środowiskach architektonicznych przypomniano tradycję tworzenia willi w rzymskim typie urbana, suburbana i rustica, dokonując ich twórczych przekształceń. Przykładom ujęć teoretycznych oraz praktyki realizacji tego rodzaju projektów poświęcony zostanie pierwszy z dwóch wykładów na temat rezydencji okresu renesansu.

 

Prowadzący: dr Olaf Kwapis – historyk sztuki, absolwent Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, stypendysta La Fondazione Sbranti (Università di Pisa), adiunkt w Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie, badacz średniowiecznej i nowożytnej sztuki włoskiej (specjalizacja: historia sztuki średniowiecznego i nowożytnego Rzymu), organizator europejskich podróży edukacyjnych. Od 2012 związany z Collegium Civitas w Warszawie, od 2016 kierownik prowadzonych tamże studiów podyplomowych „Historia sztuki. Interpretacje”.


Rejestracja na wydarzenie

Rezerwacje on-line na to wydarzenie nie są dostępne.