Używamy plików cookies do zbierania informacji dotyczących korzystania z serwisu Muzeum Warszawy i jego oddziałów. W każdej chwili możesz zablokować obsługę plików cookies w swojej przeglądarce. Pamiętaj, że zmiany ustawień w przeglądarce mogą ograniczyć dostęp do niektórych funkcji stron internetowych naszego serwisu.

pl/en
Wydarzenia

wt., 26.10.2021
18:00–19:30

Wykład
Seminarium Warszawskie
Centrum Interpretacji Zabytku
wstęp bezpłatny

Reguła i przypadek. Czy Warszawę da się przestrzennie uporządkować? | Seminarium Warszawskie

Seminarium Warszawskie jest wspólnym przedsięwzięciem Muzeum Warszawy i Centrum Badań nad Kulturą Warszawy Uniwersytetu Warszawskiego.

Potrzeba, konieczność zaplanowania i uporządkowania miasta ma w Warszawie długie korzenie. Spontaniczne przemiany stawały i stają w częstej opozycji do uporządkowanych wizji rozwoju przestrzennego.

W tle tej opozycji pozostają aktualne pytania: czy to reguła, czy przypadek? Czy przestrzeń Warszawy jest do uporządkowania?

W seminaryjnej dyskusji zderzy się badawczy namysł środowisk akademickich Politechniki Warszawskiej i Uniwersytetu Warszawskiego z praktyką miejskiego Biura Architektury i Planowania Przestrzennego.

Dyskusję zainicjują swymi referatami:

  • prof. dr hab. inż. arch. Sławomir Gzell – architekt i urbanista reprezentujący Wydział Architektury Politechniki Warszawskiej,
  • Bartosz Rozbiewski – zastępca dyrektora Biura Architektury i Planowania Przestrzennego Urzędu Miasta Stołecznego Warszawy,
  • dr hab. Maciej Smętkowski, prof. uczelni – geograf reprezentujący Centrum Europejskich Studiów Regionalnych i Lokalnych EUROREG Uniwersytetu Warszawskiego.

Informacje praktyczne:

Miejsce: Kino Syrena w Muzeum Warszawy

Limit miejsc: 20 osób

Aby wziąć udział w wydarzeniu należy pobrać bezpłatną wejściówkę.

Wykład będzie można obejrzeć na Facebooku Muzeum Warszawy.

Sprawdź program seminarium.


Rejestracja na wydarzenie

Rezerwacje on-line na to wydarzenie nie są dostępne.