niedz., 21.07.2024

Oprowadzanie
udział bezpłatny

Opowieść o odbudowanej Warszawie – dla osób w spektrum autyzmu | 71. Urodziny Starówki

Grafika. Żółty napis 71. Urodziny Starówki na zdjęciu kamienic z fajerwerkami w tle. Na zdjęcie nałożony kolor zielony.

Opowieść o odbudowanej Warszawie, czyli oprowadzanie po wystawie Zniszczenie i odbudowa Starego Miasta w Centrum Interpretacji Zabytku.

• Dowiemy się, jak wyglądała Warszawa przed II wojną światową, a jak zaraz po jej zakończeniu.
  • Zastanowimy się, czy łatwo było zdecydować, jaka powinna być nowa, odbudowana stolica. Taka sama jak przed wojną, a może zupełnie nowoczesna?
  • Poznamy narzędzia, których używali kiedyś architekci, planiści i budowniczy.
  • Wypróbujemy, jak działa pion murarski, kielnia, jak używać kalki kreślarskiej i narzędzi do kreślenia.
  • Dotkniemy cegły oraz kafli piecowych.

Udział na podstawie bezpłatnych biletów do pobrania online (zarówno dla osób z niepełnosprawnością, jak i osób towarzyszących).

Dostępność: osoby w spektrum autyzmu

Wydarzenie jest częścią programu 71. Urodzin Starówki.