czw., 12.09.2024

Niematerialna Warszawa: Flisactwo na Wiśle. Dziedzictwo UNESCO i Tradycje Warszawskie

Zapraszamy na wykład Roberta Jankowskiego, prezesa fundacji Rok Rzeki Wisły, który przybliży temat flisactwa. Omówi okoliczności wpisu tej tradycji na listę niematerialnego dziedzictwa UNESCO oraz warszawskie tradycje związane z pływaniem po Wiśle. Wykład będzie okazją, by poznać historię i znaczenie tego rzecznego rzemiosła.

Wykłady stacjonarne kosztują 5 złotych i odbywają się w Centrum Interpretacji Zabytku na Starym Mieście (ul. Brzozowa 11/13). Bilety do nabycia online lub w kasie Centrum Interpretacji Zabytku. KUP BILET NA WYKŁAD STACJONARNY

Dostępność: osoby z niepełnosprawnością ruchową

ikona dostępności dla osób z niepełnosprawnością ruchu

Zdjęcie: Łódź na Wiśle, Karol Beyer, 1858, Warszawa, kolekcja Muzeum Warszawy