czw., 12.12.2024

Niematerialna Warszawa: Barszcz ukraiński i inne barszcze. Wykład Agnieszki Kuś

• Czy barszcz może być zielony?
  • Jak smakował barszcz podawany na dworze Zygmunta III Wazy?
  • Jakie barszcze wolał Józef Piłsudski?
  • Dlaczego warto rozmawiać o ukraińskim barszczu w samym centrum warszawskiej Starówki, czyli w Centrum Interpretacji Zabytku?

Podczas spotkania poznamy historię barszczy, porównany najdawniejsze zachowane receptury ze współczesnymi przepisami. Porozmawiamy też o kuchni, jako o dziedzictwie niematerialnym i sposobach na jego ochronę. Będą przepisy!

Spotkanie poprowadzi Agnieszka Kuś, historyczka, varsavianistka i edukatorka kulinarna.

Wykład towarzyszy wystawie „Na miejscu i na wynos. Kuchnia warszawska”. Sprawdź harmonogram wydarzeń.

Dostępność: osoby z niepełnosprawnością ruchu

ikona dostępności dla osób z niepełnosprawnością ruchu