sob., 14.09.2024

Niematerialna Warszawa: Warsztaty flisackie

Zapraszamy na warsztaty w Centrum Interpretacji Zabytku Muzeum Warszawy, podczas których uczestnicy, pod okiem flisaczki Lidii Żochowskiej, nauczą się wykonywać kulki bosmańskie. Te tradycyjne węzły można wykorzystać jako element wyposażenia łodzi, dekorację wnętrza lub oryginalny dodatek. W trakcie warsztatów Lidia Żochowska opowie także o swoich rejsach po Wiśle oraz podzieli się nietypowymi sposobami na praktyczne wykorzystanie liny. Spotkanie z flisaczką będzie wyjątkową okazją, aby poznać tradycje rzeczne i zdobyć nowe umiejętności.

W cenie warsztatów są materiały, po zajęciach będzie można zabrać kulki bosmańskie do domu.

Warsztaty odbywają się od 12:00 do 15:00. Można do nich dołączyć w dowolnym momencie.

Dostępność: osoby z niepełnosprawnością ruchową

ikona dostępności dla osób z niepełnosprawnością ruchu

Zdjęcie: Statek parowy na Wiśle, autorstwo nieznane, ok. 1938, Warszawa, kolekcje Muzeum Warszawy