niedz., 15.09.2024

udział bezpłatny

Na szlaku legend warszawskich | Europejskie Dni Dziedzictwa

Zapraszamy na młodzież i dorosłych na spotkanie z twórcami popularnej książki Legendy warszawskie. Antologia wydanej przez Muzeum Warszawy. Twórcy opowiedzą o procesie przygotowania książki: pracy koncepcyjnej, wyborze legend i ich opracowaniu, spisywaniu legend niepublikowanych oraz o tworzeniu mapy i ilustracji będących częścią publikacji. Uczestnicy dowiedzą się, co dla autorów stanowiło inspirację i jakim wyzwaniom musieli sprostać.

W drugiej części, na podstawie ilustracji z antologii, wykonają zakładki do książek.