czw., 04.11.2021

Wstęp bezpłatny

Nasz kryzys bezdomności | ONLINE

dekoracyjna

Najpierw mieszkanie. Po prostu.

We wsparciu mieszkańców Warszawy w kryzysie bezdomności i kryzysie psychicznym nie ma lepszej drogi, twierdzi Julia Wygnańska, wiceprezeska Fundacji Najpierw Mieszkanie Polska od lat pracująca ze społecznością osób w kryzysie bezdomności, badaczka zjawiska bezdomności w Polsce.

Dlaczego? Jak wygląda ten model procesu wspierania warszawiaków pozbawionych dachu nad głową w powrocie do pełnego zdrowia? Jak wielu ludzi w naszym mieście mieszka na ulicy i jak nasze miasto działa na rzecz wsparcia w tej trudnej sytuacji? Czym zajmuje się Fundacja Najpierw Mieszkanie Polska i jak można ją wesprzeć?

Informacje praktyczne:

Wydarzenie odbędzie się na Facebooku Muzeum Warszawy.

Julia Wygnańska: wiceprezeska zarządu Fundacji Najpierw Mieszkanie Polska od lat pracująca ze społecznością osób w kryzysie bezdomności, badaczka zjawiska bezdomności w Polsce, członkini Zespołu Ekspertów do spraw Przeciwdziałania Bezdomności przy Rzeczniku Praw Obywatelskich.

Prowadzenie: Marta Żakowska – Muzeum Warszawy, Magazyn Miasta