Używamy plików cookies do zbierania informacji dotyczących korzystania z serwisu Muzeum Warszawy i jego oddziałów. W każdej chwili możesz zablokować obsługę plików cookies w swojej przeglądarce. Pamiętaj, że zmiany ustawień w przeglądarce mogą ograniczyć dostęp do niektórych funkcji stron internetowych naszego serwisu.

pl/en
Wydarzenia

pon., 20.07.2020
18:30–19:45

Wykład
Muzeum Warszawy
5 zł

Włochy. Wino i historia: Toskania

Wszyscy znamy toskańskie chianti. Ale już niewielu z nas wie o tym, że nie jest to wcale najsłynniejsze i najbardziej pożądane wino Toskanii. Na wykładzie dowiemy się dlaczego koneserzy wolą dzisiaj brunello di montalcino lub vino nobile de montepulciano. 

Odkryjemy przyczyny, dla których rynki wielkiego świata od niemal pół wieku zabijają się o tzw. supertoskany, a także to, jak i dlaczego najlepsze winnice przesunęły dziś z pięknych wzgórz między Sieną a Florencją w kierunku nadmorskiej Maremmy.

 

CYKL WYKŁADÓW: WŁOCHY. WINO I HISTORIA

Jedną z najbardziej pożądanych destynacji podróżniczych wszystkich turystów na świecie są oczywiście Włochy. Jednych przyciąga tam piękno renesansowych i barokowych budowli, słynne muzea czy fascynujące historie włoskich artystów. Inni wyjątkowość Włoch dostrzegają w przyrodzie czy kulinariach.

Jakie wino wybrać podczas przerwy od zwiedzania we włoskiej restauracji? Po którą butelkę włoskiego wina sięgnąć, aby nie wychodząc z domu skosztować smaku Italii? Wraz z dr. Michałem Bardelem wybierzemy się w podróż do najsłynniejszych regionów Italii. Dowiemy się skąd wzięły się i czym wyróżniają się najlepsze włoskie wina.

 

Prowadzący: dr Michał Bardel

Jest dziennikarzem i nauczycielem akademickim, redaktorem naczelnym dwumiesięcznika „Czas Wina”, jurorem w międzynarodowych konkursach winiarskich, kierownikiem studiów podyplomowych z wiedzy o winie w Collegium Civitas. Wydał m.in. książki „Zbrodnia i wino. Sensacyjny przewodnik po winach świata”, „Korek czy zakrętka” (wydawnictwo Znak) oraz (wraz z W. Gogolińskim) dwa tomy „Wiedzy o winie”.

 

Sprawdź pozostałe wykłady poniedziałkowe w Centrum Interpretacji Zabytku.

 

Informacje o wydarzeniu online

Wejściówki online do kupienia przez stronę ewejsciowki.pl. Po opłaceniu wejściówki dostaniesz maila z linkiem do wykładu online.

Wykład online realizujemy przez platformę ZOOM. Na telefonie komórkowym lub tablecie aplikację ZOOM należy wcześniej bezpłatnie pobrać i zainstalować.

Limit miejsc: 50

Kup bilet 


Rejestracja na wydarzenie

Rezerwacje on-line na to wydarzenie nie są dostępne.