pon, 21.09.2020

Muzeum Warszawy

Włochy. Wino i historia: Kampania

Nie przypadkiem starożytna Kampania nazywana była spichlerzem Rzymu – pełniła rolę głównego dostawcy zboża, owoców i warzyw, wina, oliwy i garum – owego cuchnącego sosu z przefermentowanych rybich wnętrzności, bez którego nie mogła się obyć żadna wykwintniejsza kuchnia tamtych czasów.

Tragedia Pompejów w 79 roku z dnia na dzień pogrzebała przyszłość regionu, w którym powstawało m.in. najsłynniejsze wino antyku, czyli falern. Dziś Kampania znów kusi fantastycznymi winami, choć niewiele ich znamy w Polsce. Tym bardziej warto o nich posłuchać podczas kolejnego wykładu z cyklu „Włochy. Wino i historia”.

CYKL WYKŁADÓW: WŁOCHY. WINO I HISTORIA

Prowadzący: dr Michał Bardel

Jest dziennikarzem i nauczycielem akademickim, redaktorem naczelnym dwumiesięcznika „Czas Wina”, jurorem w międzynarodowych konkursach winiarskich, kierownikiem studiów podyplomowych z wiedzy o winie w Collegium Civitas. Wydał m.in. książki „Zbrodnia i wino. Sensacyjny przewodnik po winach świata”, „Korek czy zakrętka” (wydawnictwo Znak) oraz (wraz z W. Gogolińskim) dwa tomy „Wiedzy o winie”.

Informacje o wydarzeniu w kinie Syrena

miejsce: kino Syrena, Muzeum Warszawy, wejścia od strony ul. Nowomiejskiej 8

limit miejsc: 15 (limit może ulec zmianie)

Kup bilet

Informacje o wydarzeniu online

Wejściówki online do kupienia przez stronę ewejsciowki.pl. Po opłaceniu wejściówki dostaniesz maila z linkiem do wykładu online.

Wykład online realizujemy przez platformę ZOOM. Na telefonie komórkowym lub tablecie aplikację ZOOM należy wcześniej bezpłatnie pobrać i zainstalować.

Kup bilet

Sprawdź pozostałe wykłady poniedziałkowe w Centrum Interpretacji Zabytku.