czw., 23.07.2020

Spacer
Muzeum Warszawy
5 PLN

BudujeMY! | Autentycznie przebudowane. Stare Miasto w Warszawie.

Miejsce zbiórki: pod pomnikiem Syrenki na Rynku

limit miejsc: 6

Stare Miasto potrafi oczarować swoją atmosferą. Kolorowe kamieniczki, dostojne kościoły i mury obronne są świadectwem wielowiekowej historii. Ku zaskoczeniu zwiedzających, nie stoją one w tej samej formie od stuleci, ale zostały odbudowane po wojnie z bardzo poważnych zniszczeń.

Odnawianiu tej dzielnicy towarzyszyła często daleko posunięta przebudowa architektoniczna i urbanistyczna. Jak to możliwe, że podniesienie z gruzów Starego Miasta dało efekt tak przekonujący, tak piękny i autentyczny, że warszawska starówka została wpisana na listę UNESCO? Tego dowiemy się w czasie spaceru.

Prowadzący: Krzysztof Mordyński – absolwent Instytutu Historycznego Uniwersytetu Warszawskiego, doktorant Instytutu Sztuki PAN, kustosz w Muzeum UW, autor wystaw muzealnych, zajmuje się historią urbanistyki i architektury, ze szczególnym uwzględnieniem okresu realizmu socjalistycznego w Warszawie.

Cykl: BudujeMY! Rocznica odbudowy Warszawy

Program finansuje Urząd m.st. Warszawy.