wt., 27.10.2020

Nowości na listach UNESCO | Nie jest Ok – Vatnajökull i inne lodowce Islandii | ONLINE

UWAGA

W Muzeum Warszawy  i oddziałach zostały wprowadzone zmiany w regulaminie wydarzeń w trakcie epidemii COVID-19. Ze względu na nowe obostrzenia wszystkie wykłady odbędą się wyłącznie ONLINE.

W sierpniu 2019 Islandczycy symbolicznie pożegnali Okjökull, który stracił rangę lodowca. Ze względu na zmiany klimatyczne, lodowce Islandii zmieniają swój wygląd, a ich topnienie staje się jednym z najważniejszych wyzwań przyszłości Wyspy.

Jaki los czeka Vatnajökull, największy na Islandii i jeden z największych lodowców w Europie? Utworzenie na jego terenie parku narodowego w 2008 roku było jednym z pierwszych prób ochrony tego niezwykłego dziedzictwa Islandii.

Prowadząca: Emiliana Konopka

Jest historyczką sztuki i skandynawistką, autorką projektu Utulę Thule, dzięki któremu dzieli się pasją do Islandii i promuje kulturę islandzką. Zajmuje się również sztuką całej Północy, o czym można poczytać na jej stronie (www.utulethule.pl) oraz w artykułach naukowych i popularnonaukowych
na portalu Niezła Sztuka oraz czasopismach Zew Północy i Zupełnie Inny Świat.

Informacje o wydarzeniu online

Wejściówki online do kupienia przez stronę ewejsciowki.pl. Po opłaceniu wejściówki dostaniesz maila z linkiem do wykładu online.

Wykład online realizujemy przez platformę ZOOM. Na telefonie komórkowym lub tablecie aplikację ZOOM należy wcześniej bezpłatnie pobrać i zainstalować.

Sprawdź pozostałe wykłady w Centrum Interpretacji Zabytku.