Warszawa XIX wieku w oczach podróżnych

Warszawa XIX wieku w oczach podróżnych
Loading Map....

Data/Czas
03/11/2014
18:30 - 20:00

Miejsce
Centrum Interpretacji Zabytku

Kategoria3 listopada 2014, godz. 18.30
Miasto wielkich pałaców, fatalnych ulic i Jana Sobieskiego, czyli czym Warszawa zwracała uwagę

Cykl wykładów dr. Przemysława Delesa o cudzoziemcach i ich postrzeganiu miasta /w każdy 1. poniedziałek miesiąca/

Jak wyglądała XIX-wieczna Warszawa w oczach zachodnich podróżników? Czy była Paryżem Wschodu, czy może Moskwą Zachodu?  Zapraszamy Państwa do Muzeum Historycznego m.st. Warszawy na spotkania, podczas których przyjrzymy się obrazowi miasta wyłaniającemu się z licznych relacji pozostawionych przez obywateli Francji, Niemiec, Danii, Włoch, Stanów Zjednoczonych, Kanady  Wielkiej Brytanii i Irlandii, wśród których znalazły się postacie tak znane, jak Ernst Theodor Amadeus Hoffmann, książę Wellington czy Lewis Carroll.

Dr Przemysław Deles, historyk, absolwent Uniwersytetu Warszawskiego, kustosz w Ośrodku Badań Historycznych oraz kierownik Projektu Rezydencje Europejskie PRE na Zamku Królewskim w Warszawie, badacz zagadnień z zakresu dziejów podróży oraz ideologii i propagandy władzy na przestrzeni dziejów.

UWAGA: Wykłady bezpłatne, ilość miejsc ograniczona. Na wykłady rejestrować się można z tygodniowym wyprzedzeniem – począwszy od środy poprzedzającej spotkanie. Rezerwacja obowiązywać będzie do godziny 18.30 w dniu wykładu, po czym zostanie anulowana.


Rejestracja na wydarzenie

To wydarzenie jest już w całości zarezerwowane.