Zarezerwuj Zarezerwuj Kup bilet

pon, 08.06.2020

Plac. Krótka historia polityki emocji

Plac Piłsudskiego w Warszawie jako narodowa Agora jest miejscem, w którym w wysokim stopniu kumulują się, nakładają na siebie i wypierają społeczne emocje. Ich historię będziemy śledzić w długim trwaniu tej szczególnej, nasyconej afektywnie przestrzeni.

Cykl wykładów: Nowe spojrzenie na warszawski modernizm

Prowadząca: prof. Marta Leśniakowska

Jest historyczką sztuki, wykładowcą akademickim, profesor w Instytucie Sztuki PAN. Ma rozległe zainteresowania badawcze obejmujące studia nad problematyką nowoczesnej architektury i kultury wizualnej, zwłaszcza fotografii, ich historią, teorią i krytyką w perspektywie transdyscyplinarnej. Odznaczona przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego srebrnym Medalem Zasłużona Kulturze Gloria Artis. Jest także aktywna jako krytyczka sztuki i kuratorka kilku wystaw
sztuki współczesnej.

Sprawdź pozostałe wykłady poniedziałkowe w Centrum Interpretacji Zabytku.

Zarezerwuj Zarezerwuj