pon., 22.05.2017

Wstęp płatny 5 zł

Muzeum OdNowa

Kamienice w części północnej Rynku Starego Miasta stały się siedzibą Muzeum Warszawy dopiero po powojennej odbudowie. Jednak ich historia sięga znacznie wcześniej. Cykl wykładów poświęconych kamienicom, późniejszej siedzibie Muzeum Warszawy, ma na celu opowiedzenie dziejów nie tylko murów, ale też ich mieszkańców i użytkowników – zarówno tych bardziej, jak i mniej dziś znanych. Seria opowieści uwzględnia najważniejsze zmiany architektoniczne związane z kamienicami. Dzieje bohatera zbiorowego, jakim są kamienice po stronie Dekerta, ukazane zostaną w szerszym kontekście zmiany roli i znaczenia Starego Miasta w Warszawie. Wkrótce otworzymy nowy rozdział historii kamienic, ale zanim to się stanie, zapraszamy na wycieczkę w przeszłość.

22 maja 2017, godz. 18:30

Muzeum OdNowa

Krzysztof Zwierz, historyk, absolwent Instytutu Historycznego Uniwersytetu Warszawskiego, kustosz w Dziale Badań nad Warszawą Muzeum Warszawy. W obszarze jego zainteresowań leży Stare Miasto w Warszawie, a w szczególności okres XVI–XVII wieku. Zajmuje się problematyką przemian oblicza Warszawy XVI–XVII w. w kontekście odbywających się w mieście sejmów i elekcji królewskich.

Uprzejmie informujemy, że bilet na wykład w Centrum Interpretacji Zabytku kosztuje 5 zł.

Rezerwacje na to wydarzenie są już niedostępne.