FRANCJA UNESCO

3 listopada 2015, godz. 18.30
Reims – katedra koronacyjna królów Francji

Cykl wykładów dr. Olafa Kwapisa o miastach światowego dziedzictwa we Francji

Muzeum Warszawy serdecznie zaprasza Państwa na drugą serię cyklu wykładów o wyróżnionych przez UNESCO dziełach sztuki i zespołach urbanistycznych, uznanych za dziedzictwo kulturowe ludzkości. Tym razem proponujemy dziesięć podróży do Francji, będących omówieniem najważniejszych obiektów i miejsc istotnych dla dziejów Francji oraz sztuki światowej. W czasie spotkań dowiedzą się Państwo, dlaczego akurat te zabytki znalazły się na Liście światowego dziedzictwa UNESCO i co stanowi o ich wyjątkowej wartości.

Dr Olaf Kwapis, historyk sztuki, absolwent Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, adiunkt w Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie, wykładowca Collegium Civitas, badacz sztuki włoskiej, organizator europejskich podróży edukacyjnych.

UWAGA: Wykłady bezpłatne, ilość miejsc ograniczona. Na wykłady rejestrować się można z tygodniowym wyprzedzeniem. Rezerwacja obowiązywać będzie do godziny 18.30 w dniu wykładu, po czym zostanie anulowana.

To wydarzenie jest już w całości zarezerwowane.