sob., 15.09.2018 / niedz., 16.09.2018

Europejskie Dni Dziedzictwa w Centrum Interpretacji Zabytku

Z okazji 10-lecia odzyskania niepodległości najznakomitsze polskie artystki i artyści wykonali dekoracje malarskie na fasadach kamienic przy Rynku Starego Miasta. Jak one wyglądały? Dlaczego nie odtworzono ich podczas powojennej odbudowy?

W sobotę, 15 września, o godz. 11.00 odbędzie się spotkanie wprowadzające do tematyki polichromii staromiejskich kamienic w Centrum Interpretacji Zabytku (liczba miejsc ograniczona).

Przez cały weekend zapraszamy do bezpłatnego zwiedzania wystawy w Centrum Interpretacji Zabytku, gdzie będą dostępne również materiały dla najmłodszych i krótkie karty z zadaniami dla dorosłych.

Zachęcamy do bezpłatnego korzystania z plecaków z kreatywnymi zadaniami do rozwiązania podczas spaceru jedną z dwóch ścieżek tematycznych. Gra odbywa się w przestrzeni staromiejskich murów. Twoim zadaniem będzie m.in. wykonanie dekoracyjnego sgraffita czy poprawne ułożenie puzzli, dzięki którym możemy dowiedzieć się jak przed wojną wyglądał dany budynek. Wcielając się w rolę detektywa, zaopatrzony w kompas i lornetkę, rozszyfrujesz nazwy ulic i budowli znajdujących się na Starym Mieście.

Plecaki można wypożyczyć w kasie Centrum Interpretacji Zabytku (ul. Brzozowa 11/13).

Miejsce: Centrum Interpretacji Zabytku, ul, Brzozowa 11/13
Data: 15-16 września 2018, godz. 11.00 – 16.00