niedz., 20.09.2020

Oprowadzanie
Muzeum Warszawy
W cenie biletu na wystawę

BudujeMY! | Oprowadzanie Sylwii Chutnik po ścieżce odbudowy

Miejsce zbiórki: Muzeum Warszawy, Rynek Starego Miasta 42

limit miejsc: 5

Kup bilet

Historię odbudowy opowiadać można bez końca, za każdym razem z innej perspektywy i zastanawiając się nad innymi aspektami. Sylwia Chutnik w oparciu o przedmioty na wystawie w Muzeum Warszawy opowie nam też swoją!

Prowadząca: Sylwia Chutnik – pisarka, publicystka, nauczycielka akademicka, działaczka społeczna i promotorka czytelnictwa. Autorka m.in. powieści Kieszonkowy Atlas Kobiet (2008), Dzidzia (2009), Cwaniary (2012), Jolanta (2015), Smutek cinkciarza (2016), zbioru opowiadań W krainie czarów (2014) oraz książki historycznej Warszawa kobiet (2011). Laureatka nagrod literackich i społecznych, m.in. Paszportu „Polityki” (2008), Społecznego Nobla Fundacji Ashoka (2010), nagrody Fundacji Polcul (2011) i Nagrody Miasta Stołecznego Warszawy (2018); trzykrotnie nominowana do Nagrody Literackiej Nike (2009, 2012, 2015). W 2006 roku założyła Fundację MaMa działającą na rzecz praw matek w Polsce. Jej naukowe zainteresowania dotyczą historii kobiet, antropologii miasta, pamięci kulturowej i kontrkultury kobiecej.

Cykl: BudujeMY! Rocznica odbudowy Warszawy

Program finansuje Urząd m.st. Warszawy.