Używamy plików cookies do zbierania informacji dotyczących korzystania z serwisu Muzeum Warszawy i jego oddziałów. W każdej chwili możesz zablokować obsługę plików cookies w swojej przeglądarce. Pamiętaj, że zmiany ustawień w przeglądarce mogą ograniczyć dostęp do niektórych funkcji stron internetowych naszego serwisu.

Wydarzenia

pon., 11.01.2021
18:30–20:00


Centrum Interpretacji Zabytku
5 PLN

Barok wielkich klasztorów – cystersi w Lubiążu, Krzeszowie i Henrykowie | ONLINE

szara grafika z napisem: Polskie skarby z list UNESCO Dolny Śląsk

Wykład z cyklu: Polskie skarby z list UNESCO

Wielkie klasztory cysterskie na Dolnym Śląsku stanowią unikatowy przykład architektury barokowej. Mecenat miejscowych opatów pozostawił potomnym dzieła najlepszych malarzy, rzeźbiarzy i architektów krajów habsburskich. Choć z dala od Wiednia, ich doskonałe dzieła, widziane w kontekście innych przykładów baroku naddunajskiego, odsłaniają przed nami europejską jakość i skalę. Zaklęty w kamieniu i barwie niezwykły splot polityki i sztuki przywołuje pamięć burzliwych dziejów tych miejsc.

Prowadzący: dr Olaf Kwapis jest historykiem sztuki, absolwentem Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, stypendystą La Fondazione Sbranti (Università di Pisa), adiunktem w Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie, badaczem średniowiecznej i nowożytnej sztuki włoskiej (specjalizacja: historia sztuki średniowiecznego i nowożytnego Rzymu) oraz organizatorem europejskich podróży edukacyjnych. Kierownik studiów podyplomowych „Historia sztuki. Interpretacje” oraz „Dziedzictwo  Śródziemnomorskie: Kultura, filozofia, sztuka” w Collegium Civitas w Warszawie.

Sprawdź pozostałe wykłady w Muzeum Odbudowy Starówki – Centrum Interpretacji Zabytku.


Rejestracja na wydarzenie

Rezerwacje on-line na to wydarzenie nie są dostępne.