ARCHITEKCI i RELIKTY MIASTA / Stara i Nowa Warszawa

Data/Czas
02/11/2015

2 listopada 2015, godz. 18.30
…do uroku Starówki – pamiętniki inżynierów (1966).

od Władysława Marconiego 1848–1915 do Jana Bogusławskiego 1910–1982 /1. poniedziałek miesiąca/

Lapidarium, dzieło kolekcjonera (artysty amatora) i architekta, w którym zbiór przedmiotów niepięknych, wyszczerbionych i ułomnych a starożytnych nie uwłaczał godności zamożnych ludzi renesansu, wprost odnieść można do Starówki. Jej mury – wielokrotnie przebudowane są artystyczną oprawą reliktów Miasta: Stara i Nowa Warszawa.  Z ducha romantyczny zbiór pamiątek przeszłości – tu kamień węgielny i akt erekcyjny, tam codzienność „gnojowej góry” – dzieło odbudowy kilku pokoleń architektów i ich zleceniodawców, będzie treścią cyklu.

Maria Sołtys, z wykształcenia inżynier architekt, z zawodu projektant architektury i planów zagospodarowania przestrzennego, członek Izby Architektów, od 10 lat z inicjatywy SARP popularyzatorka historii warszawskiej urbanistyki i współczesnej architektury.

UWAGA: Wykłady bezpłatne, ilość miejsc ograniczona. Na wykłady rejestrować się można z tygodniowym wyprzedzeniem. Rezerwacja obowiązywać będzie do godziny 18.30 w dniu wykładu, po czym zostanie anulowana.

Rejestracja nieaktywna (rejestracja jeszcze się nie rozpoczęła lub wydarzenie już trwa)