Konkurs filmowy dla młodych mieszkańców Warszawy!

Lubisz wyzwania twórcze? Jesteś pasjonatem kina? Chciałabyś nakręcić krótki film o Warszawie? Ten konkurs jest dla Ciebie!

Organizacja Miast Światowego Dziedzictwa ogłasza nabór prac w czwartej edycji międzynarodowego konkursu filmowego „Moje miasto: nasze dziedzictwo”. Na młodych filmowców czekają atrakcyjne nagrody!

Konkurs adresowany jest do młodych osób, w dwóch grupach wiekowych:

1. od 14 do 17 roku życia,
  2. od 18 do 21 roku życia.

Zadaniem uczestnika jest przedstawienie w filmie, o maksymalnej długości 5 minut, Warszawy – miasta wpisanego na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Warunkiem niezbędnym jest umieszczenie materiału w jednym z trzech wybranych języków: angielskim, francuskim lub hiszpańskim na stronie internetowej youtube.com. Zgłoszenia należy kierować na adres mailowy dominika.dragan@muzeumwarszawy.pl. Termin zgłoszenia prac upływa 1 lipca.

Celem konkursu jest zachęcenie młodych ludzi do poszerzenia wiedzy na temat dziedzictwa kulturowego rozumianego jako wyjątkowy obszar włączony do globalnej spuścizny kulturowej.

Dla zwycięzcy etapu lokalnego w każdej grupie wiekowej przewidziana jest nagroda rzeczowa ufundowana przez Muzeum Warszawy.

Film wyłoniony przez jury weźmie udział w międzynarodowej rywalizacji o jedną z dwóch nagród pieniężnych w wysokości: 1000 USD lub 2000 USD! Ponadto film zostanie opublikowany na stronie organizatora Organizacji Miast Światowego Dziedzictwa. Filmy nagrodzone w konkursie międzynarodowym zostaną zaprezentowane uczestnikom światowego Kongresu w mieście Gyeongju w Korei Płd., w listopadzie tego roku.

Jeśli masz wątpliwości przeczytaj poniższe pytania i odpowiedzi. Powinny Ci się przydać.

Jak zgłosić film?

• Krok 1: Nakręć maksymalnie 5-minutowy film jednym z możliwych narzędzi: kamerą, aparatem, telefonem komórkowym lub komputerem.
  • Krok 2: Zamieść film na stronie www.youtube.com.
  • Krok 3: Wyślij swoje zgłoszenie wraz z linkiem do pracy na adres dominika.dragan@muzeumwarszawy.pl.
  • Krok 4: Uzbrój się w cierpliwość w oczekiwaniu na wynik konkursu!

Jak ma wyglądać film konkursowy?

Wykaż się kreatywnością i zaskocz komisję! Twoja praca może być wykonana w dowolnym stylu, jedyne wytyczne jakich musisz przestrzegać to temat czyli wizualna warstwa miasta. Filmowi mogą towarzyszyć napisy (informacje, które niosą nie mogą dominować nad obrazem), ścieżka dźwiękowa (utwór muzyczny z napisami lub bez), narracja z offu.

Jakie formaty filmu są dozwolone?

Wszystkie formaty akceptowane przez YouTube’a, tj.: .wmv (Windows Movie Maker, Windows Media Player, etc.), .avi (Audio Video Interleave), .mov (iMovie), .mpg (format programu Quick Time).

W jakim języku powinny umieszczone być informacje?

Jeśli decydujesz się opatrzyć film napisami lub narracją z offu, wszystkie informacje powinny być podane w jednym z trzech języków: angielskim, francuskim lub hiszpańskim.

Jakie informację powinny znaleźć się w zgłoszeniu?

Wszyscy uczestnicy proszeni są o podanie imienia i nazwiska autora (autorów), wieku, numeru telefonu, adresu zamieszkania oraz tytułu pracy. W przypadku osób niepełnoletnich wymagana jest zgoda przedstawiciela ustawowego (formularz).

Czy film może mieć kilku autorów?

Oczywiście, filmy można zgłaszać w grupie.

Kiedy dowiem się, który film wygrał?

Zwycięzca zostanie powiadomiony mailowo. Wyniki zostaną opublikowane na stronie Muzeum Warszawy najpóźniej 31 lipca 2017r.

Gdzie uzyskam dodatkowe informacje o konkursie?

Szczegółowe informacje na temat konkursu zamieszczone są w regulaminie oraz na stronie organizatora ovpm.org/en/video_competition. Pytania można przesyłać na adres email: dominika.dragan@muzeumwarszawy.pl.